ثبت نام کنید ورود کاربران

ورود کاربران

نام کاربری
رمز ورود
مرا بخاطر داشته باش

ثبت نام

سیمی نصر ماد
نام
نام کاربری
رمز ورود
تایید رمز عبور
ایمیل
تایید ایمیل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

ارائه کامل متون مربوطه:

 زیمنسSIMATIC S7-1200

تآثیر متقابل است که باعث ایجاد تحول می شود.

SIMATIC کنترلگر

پاسخگوی صنعت است.

 

ماژولار، قدرتمند و کاربری آسان

 

ماژول های ارتباطی شبکه در این نوع PLC ها و همچنین سیستم مهندسی یکپارچه و آسان جهت استفاده ی کنترلر و HMI است که باعث ایجاد تحول گردیده.تآثیرات متقابل میان کنترلرهای جدید SIMATIC S7-1200  ، گستره وسیعی از SIMATIC HMI Basic Panels  ها و سیستم مهندسی  بسیارانسجام یافته و هماهنگ با SIMATIC Step 7 Basic  باعث ایجاد یک راه حل اتوماسیون بی نظیر و یکپارچه به خصوص برای کلاس کنترلر های کم حجم (Compact) می شود.

این همان تآثیر متقابل است

کنترلر جدید و ماژولار SIMATIC S7-1200  به منظور انجام امور اتوماسیون ساده اما بسیار دقیق، در هسته ی پیشنهاد جدید ما واقع است. SIMATIC HMI Basic Panels  بهبود یافته که به منظور سازگاری یکدست با سیستم مهندسی این کنترلر جدید  طراحی شده،تضمین کننده ی توسعه ای آسان،شروع به کاری سریع،کنترلی دقیق و بالاترین راندمان است.تآثیر متقابل میان این محصولات و ویژگی های نو آورانه ی آنان است که به شما سطح بی سابقه ای از کارایی سیستم های اتوماسیون کوچک را می دهد.

کنترلر

کنترلرهای  کم حجم (Compact) ، ماژولارو چند منظوره SIMATIC S7-1200، یک سرمایه گذاری مطمئن و کاملاً متناسب برای گستره ی بزرگی از کاربرد هاست.طراحی دقیق و انعطاف پذیر،وجود یک رابط شبکه که بالاترین استاندارد های ارتباط صنعتی را ایجاد می کند و گستره ی بزرگی از کاربرد های منسجم فناوری،این کنترلر را به قسمتی بسیار مهم برای یک راه حل اتوماسیون کامل و قابل فهم تبدیل می کند.

 

پنل ها

کار کرد ماشین های کوچک و برنامه های ساده را در بیشتر اوقات میتوان با به کار گیری مانیتورینگ و نمایش صفحات بیش از پیش بهبود بخشید. با وجود SIMATIC HMI Basic Panels  که ارائه کننده ی کاربردی ضروری هستند،این پیشنهاد یک پیشنهاد اقتصادی بوده که امکاناتی جدید را فرا روی راه حل های اتوماسیون خلاقانه ایجاد می کند.گستره ی

ویژه گی هایی همچون: صفحات گرافیکی با کنتراست بالا در دو نوع لمسی  (Touch Panel)و دکمه های کاربردی (Key Panel)، شبکه سازی ساده و ارتباط یکدست رنجهای مختلفSIMATIC HMI Basic Panels  است که آن ها را برای انجام کار با SIMATIC S7-1200  ایده آل میسازد.

نرم افزار

سیستم مهندسی بسیار منسجم این نوع PLC ها (SIMATIC Step 7 Basic) ،که در بر دارنده SIMATIC WinCC Basic  نیز می باشد،سیستمی هدایت شده، هوشمند همراه با ویرایشگری خودکار و کارکردی آسان برای پیکر بندی کارآمد SIMATIC S7-1200  و SIMATIC HMI Basic Panels  است.علاوه بر برنامه سازی، این نرم افزار دارای یک فریم ورک مشترک مهندسی برای سخت افزار،پیکر بندی شبکه،عیب یابی و موارد دیگر است.که کار آمدی این سیستم مهندسی، ایجاد تآثیر متقابل قدرتمند ما بین کنترلر و HMI  است.

متن زیر شکل

در زمینه ی اتوماسیون،اجزای قدرتمند یک فاکتور مهم برای موفقیت است.اما چیزی که به شما مزیتی بی همتا ارائه میکند،کارکردن هماهنگ آنهاست.

 

نظریه ای ماژولار برای یک اتوماسیون کم حجم (Compact) در یک طراحی دقیق

SIMATIC S7-1200  نمایانگر یک ارتباط یکپارچه PROFINET  با کاربردی قدرتمند و تکنولوژی منسجم همراه با طراحی منعطف و دقیقی است.این ویژگی ها بوجود آورنده ی ارتباطی ساده و راه حل هایی کارآمد برای وظایف تکنولوژیکی بوده که کاملاً متناسب با نیازمندی های اتوماسیون انفرادی در گستره ی بزرگی از کاربردهاست.

 

طراحی دقیق و انعطاف پذیر

خانواده ی PLC های SIMATIC S7-1200  با بیشترین انعطاف پذیری به منظور تناسب با نیاز های ماشین انفرادی شما طراحی شده اند.این ویژگی به شما اجازه می دهد تا به صورت سفارشی سیستم کنترلر خود را برای برطرف کردن نیاز هایتان طراحی کنید.هم چنین این ویژگی توسعه ی سیستم در آینده را سریع و آسان می سازد.

شبکه صنعتی

رابط انسجام یافته ی PROFINET  در SIMATIC S7-1200   باعث ایجاد ارتباطی یکپارچه بین سیستم مهندسی SIMATIC S7 Basic  جهت برنامه سازی،با SIMATIC HMI Basic Panels  برای مانیتورینگ گشته است،همچنین با استفاده از کارت های پردارنده شبکه مختلف این سری ار PLC ها امکانات پیشرفته برای ارتباط بین یک PLC باPLC  دیگر و یا با تجهیزات ثالث به صورت یکپارچه فراهم گردیده.

فناوری یکپارچه

نام SIMATIC  برای سالیان سال یک نماد قابل اعتماد در زمینه ی اتوماسیون بوده است.ما تجربه ی مورد نیاز خود را بدست آورده ایم و کارکرد نوع آورانه تکنولوژی خود را در رنج مختلفی از کنترلرها جهت شمارش، محاسبه ی سرعت، کنترل موقعیت تا کارکرد یک کنترل پروسه ساده ادغام کرده ایم.این گستره ی وسیع کارایی به شما ضمانت می دهد تا بتوانید دسته ی بزرگی از کار ها و در خواست ها را بر مبنای فناوری ای که کارایی خود را در این زمینه در طی سال های متمادی اثبات کرده به انجام برسانید.

 

ماژول های ارتباطی شبکه

CPU مربوط به PLC های SIMATIC S7-1200  حداکثر تا 3 ماژول ارتباطی شبکه پشتیبانی می کند. ماژول های ارتباطی شبکه RS485  و RS232  اتصال مورد نیاز برای ایجاد ارتباط متوالی نقطه به نقطه را فراهم می آورند.این ارتباط با استفاده از دستور العمل های امتداد یافته و یا توابع کتابخانه ای مربوط بهUSS drive protocol  ،Modbus RTU  و پروتکل Master و Slave  ایجاد و پیکربندی می شوند که این ها همگی در سیستم مهندسی SIMATIC STEP 7 Basic  گنجانده شده اند.

رابط یکپارچه PROFINET

رابط انسجام یافته ی PROFINET  برای برنامه سازی و هم چنین ارتباط HMI  با PLC و یا یک PLC باPLC  دیگر استفاده می شود.علاوه بر این،این رابط ارتباط با تجهیزات ثالث را با استفاده از پروتکل های باز Ethernet  پشتیبانی می کند.این ماژول های شبکه دارای یک پورت جهت اتصال کانکتور RJ45   است که اطلاعات را با سرعت 10/100 Mbit/s  منتقل میکند.هم چنین رابط مذکور قادر است تا 16 اتصال Ethernet  با پروتکل های TCP/IP  محلی و ISO on  TCP وCcmunication S7  را پشتیبانی کند.

فناوری یکپارچه

PLc های جدید SIMATIC S7-1200  ارائه کننده ی 6 شمارشگر با سرعت بالا است.3 ورودی با KHz  100 و سه ورودی دیگر با KHz  30 که برای شمارش و اندازه گیری هماهنگ شده اند.

خروجی های سرعت بالا

2 خروجی سریع پالس های پی در پی با KHz  100 برای کنترل سرعت و مکان استپر موتورها و یا servo  درایو انسجام یافته اند. آن ها می توانند به جای یکدیگر به عنوان خروجی هایی که عرض پالس در آن ها تنظیم شده ،برای کنترل سرعت موتور،موقعیت سوپاپ و یا چرخه ی کار المنت گرمایی مورد استفاده قرار گیرند.

 

PID control

حداکثر 16 حلقه ی PID control  با قابلیت تنظیم خود کار در کنترلر SIMATIC S7-1200  به منظورکاربردهای کنترل پردازش حلقه ی بسته وجود دارد.

حافظه

تا KB  50  حافظه ی داخلی  با یک مرز شناور ما بین برنامه ی کاربر و اطلاعات کاربر ارائه شده است. تا MB  2 حافظه ی داخلی و هم چنین KB  2 حافظه ی پایا (Retentive) فراهم گردیده.

SIMATIC Memory Card  که استفاده از آن اختیاری است راهی ساده برای انتقال برنامه ها به CPU  های بسیاری را فرهم می آورد.این کارت حافظه هم چنین می تواند به منظور ذخیره سازی فایل های گوناگون و یا به روز رسانی برنامه  سیستم کنترلر استفاده شود.

طراحی انعطاف پذیر و دقیق

سیگنال بوردها

یک سیگنال بورد میتواند به تمامی CPU  ها متصل شود و به شما اجازه دهد تا CPU  ها را با اضافه کردن I/O  های دیجیتال یا آنالوگ به کنترلر بدون تآثیر بر ابعاد فیزیکی آن مطابق نیاز خود تنظیم کنید. ساختار ماژولار که بوسیله ی SIMATIC S7-1200  ارائه گردیده به شما اجازه می دهد تا یک سیستم کنترلر را مطابق نیاز های خود طراحی کنید.

سیگنال ماژول ها

تا 8 سیگنال ماژول می تواند به بزرگترین  CPU  ها به منظور پشتیبانی I/O  های آنالوگ و دیجیتال متصل شود.

 

 

 

طراحی و توسعه یک سیستم کنترلر دقیقاً متناسب با نیاز هایتان .

سیگنال بوردها، سیگنال ماژول ها و ماژول های ارتباطی شبکه

سیستم  SIMATIC S7-1200  در سه مدل وجود دارد:CPU 1211C ، CPU 1212C  ، CPU1214C  که هر یک می تواند به تناسب نیاز های ماشینی شما بهبود و توسعه یابد.می توان یک سیگنال بورد را به قسمت جلویی و داخلی هر  CPU  افزود تا به سادگی I/O  های دیجیتال یا آنالوگ را بدون اثر گذاری بر اندازه ی فیزیکی کنترلر گسترش داد. های سیگنال ماژول ها می توانند به سمت راست CPU  متصل شوند تا بیش از پیش حجم  I/O  های دیجیتال یا آنالوگ را افزایش دهند. CPU  های 1212C  دو و CPU  های 1214C   هشت واحد سیگنال را پشتیبانی می کنند. در آخر،تمام CPU  های SIMATIC S7-1200  قابلیت توسعه تا حداکثر 3 واحد ارتباطی شبکه را از قسمت سمت چپی کنترلر به منظور اجرای ارتباط متوالی نقطه به نقطه دارند.

نصب راحت و آسان

تمام سخت افزار های SIMATIC S7-1200  دارای نوعی گیره به منظور نصب آسان بر روی یک DIN ریل 35-mm  استاندارد می باشند. این گیره ها هم چنین میتوانند به حالتی امتداد یافته در آیند تا سوراخ هایی برای شرایطی که نصب پنل مورد نیاز است فراهم آورند.سخت افزار های SIMATIC S7-1200  به هر دو شکل افقی و عمودی میتوانند نصب شوند تا حق انتخابهایی اضافه برای نصب سخت افزار ها برای شما فراهم آید. این ویژگی های منسجم به کاربران بیشترین انعطاف پذیری را در پروسه ی نصب می دهد و آنها از SIMATIC S7-1200  به عنوان راه حلی عملی برای گستره ی بزرگی از امور یاد میکنند.

 

متن کنار شکل:با اضافه کردن یک سیگنال برد، شما میتوانید تعداد I/O  های دیجیتال و آنالوگ بر روی کنترلر را متناسب با نیازتان بدون هیچ نوع تغییرات اضافی افزایش دهید.

 

ترمینال های جدا شدنی

تمام سخت افزار های SIMATIC S7-1200 مجهز به بلوک های ترمینال جدایی پذیر هستند.این بدان معناست که سیم کشی میبایست فقط یک بار انجام شود که این کار در فازهای شروع و راه اندازی یک پروژه بسیار از جهت زمانی مقرون به صرفه است.همچنین این  بلوک های ترمینال جدایی پذیر باعث راحتی کار در هنگام تعویض قطعات سخت افزاری نیزمیشوند.

طراحی فشرده

تمامی سخت افزار های SIMATIC S7-1200  به طور خاص به گونه ای طراحی شده اند تا فضا را در پنل کنترل ذخیره کنند.برای مثال CPU  های 1214C دارای عرض mm 110 و هر دو CPU  های1211C  و 1212C  دارای عرض mm 90 هستند.با وجود رد پای واحد های ارتباطی و واحد های سیگنال،این سیستم ماژولار و کم حجم باعث ذخیره ی فضا می شود و به شما بیش ترین انعطاف پذیری و کارایی را در پروسه ی نصب ارائه می دهد.

متن کنار شکل:نمای دستگاه که در سیستم مهندسی SIMATIC STEP 7 Basic  قرار داردبه شما اجازه می دهد تا به سادگی سیستم کنترلی SIMATIC S7-1200  را تجسم و ساماندهی کنید

 

 

ارتباط صنعتی سریع، آسان و انعطاف پذیر

رابط منسجم PROFINET

SIMATIC S7-1200  جدید مجهز به یک رابط یکپارچه PROFINET  با قابلیت ایجاد ارتباط با سیستم مهندسی یکپارچه SIMATIC STEP 7 Basic  به جهت برنامه نویسی برنامه سازی، SIMATIC HMI Basic Panels  برای مانیتورینگ،با کنترلر های اضافی برای ارتباط PLC-to-PLC  و با دستگاه های ثالث برای امکانات هماهنگی پیشرفته میباشد.

شبکه سازی ساده

رابط ارتباطی SIMATIC S7-1200  دارای یک اتصالگر ضد نویز RJ45  با قابلیت عبور خودکار که قادر است تا 16 اتصال Ethernet  را پشتیبانی کرده و اطلاعات را با سرعت حداکثر Mbit/s  100/10 انتقال دهد می باشد.به منظور کاهش حد اکثری کابل کشی و فراهم آوردن بیشترین قابلیت انعطاف  شبکه،CSM1277 Compact Switch Module  جدید میتواند به همراه SIMATIC S7-1200  مورد استفاده قرار گیرد تا به آسانی یک شبکه ی یک شکل ویا یک شبکه ی  ترکیبی که شامل یک خط ،درخت و یا توپولوژی های ستاره ای است ساماندهی شود. CSM 1277  یک سوییچ مدیریت نشده ی 4 پورتی است که به شما اجازه ی اتصال به SIMATIC S7-1200  و حداکثر 3 دستگاه دیگر را میدهد.علاوه بر این،استفاده ی SIMATIC S7-1200  در ترکیب با قسمت های SIMATIC NET Industrial Wireless LAN  ،به شما بعد  کاملاً تازه ای ازامکانات شبکه سازی را ارائه می کند.

ارتباط با کنترلگر های اضافی و دستگاه های HMI

برای اطمینان از ارتباط با کنترلگر های اضافی SIMATIC  و دستگاه های HMI  ،SIMATIC S7-1200  ارتباط با کنترلگر های S7  و دستگاه های HMI  پر تعدادی را که بوسیله ی پروتکل ارتباطی پذیرفته شده ی S7  در ارتباط هستند را پشتیبانی می کند.

ارتباط با دستگاه های ثالث

انسجام یکدست دستگاه های سازندگان دیگر با وجود رابط منسجمی که بر روی SIMATIC S7-1200  قرار دارد امکان پذیر است.هم چنین این امکان وجود دارد تا با استفاده از پروتکل های باز و پشتیبانی شده ی

Ethernet protocols TCP/IP native  و ISO on TCP  به دستگاه های بی شمار دیگری متصل شوید.به علت ساماندهی شدن بوسیله ی دستور العمل های استاندارد   T-Send/T-Receive  که بوسیله ی سیستم مهندسی منسجم

SIMATIC STEP 7 Basic  فراهم شده اند، باز هم به شما سطح بالاتری از انعطاف پذیری در طراحی راه حل اتوماسیون  ارائه میشود.

متن کنار شکل:رابط منسجم PROFINET  نیاز های بسیار ارتباط صنعتی مدرن را برطرف می کند.

 

PROFINET  - استاندارد آزاد اترنت صنعتی

با استفاده از استاندارد های تثبیت شده ی TCP/IP  ، رابط یکپارچه ی PROFINET  که توسط SIMATIC S7-1200  فراهم می شود،می تواند برای برنامه نویسی، ارتباط باHMI  و ارتباط PLC-to-PLC  مورد استفاده قرار گیرد.در آینده،این امکان وجود خواهد داشت تا تجهیزات توزیع شده ی سطح فیلد را با استفاده از PROFINET  به SIMATIC S7-1200  متصل کرد و یا از SIMATIC S7-1200  به عنوان دستگاه PROFINET IO  که متصل به یک PLC  است و به عنوان کنترلر PROFINET IO  عمل می کند،استفاده کرد.این قابلیت که هم اکنون در مرحله ی آماده سازی است و ارتباطی یکنواخت را از سطح میدان تا سطح کنترل  SIMATIC S7-1200  فراهم میکند،باعث برطرف شدن یکی از اساسی ترین نیازهای موجود در اتوماسیون صنعتی گردیده است.

متن کنار شکل:نمای NETWORK VIEW در سیستم مهندسی SIMATIC STEP 7 Basic  به شما اجازه می دهد تا به سادگی شبکه خود را پیکربندی و مانیتور نمایید.

 

 

کاربرد های قوی تکنولوژی.

کاملاً یکپارچه

ورودی هایی با سرعت بالا برای شمارش و اندازه گیری

تا 6 شمارشگر پر سرعت،که 3 عدد از آنها در KHz  100 و 3 تای دیگر در KHz  30 کار میکنند،به منظور کنترل دقیق دستگاه های فزاینده ی کد گذار،شمارش فرکانسی ویا شمارش سریع وقایع پروسه،انسجام یافته اند.

خروجی هایی با سرعت بالا به منظور کنترل سرعت،موقعیت و چرخه ی کار

2 خروجی با سرعت بالا در SIMATIC S7-1200   برای استفاده به عنوان خروجی های پالس های پی در پی و یا به عنوان خروجی های پالسهایی که عرضشان تنظیم شده، انسجام یافته اند.هنگامی که به عنوان یک PTO  آرایش میابند،50 درصد از چرخه ی کار پالس های پی در پی با حداکثر KHz  100  به منظور کنترل  بازحلقه ی سرعت و موقعیت موتور جا به جا شونده ویا  servo drives فراهم می شود. بازگشت برای خروجی های پالس های پی در پی در داخل دستگاه و با استفاده از دو شمارشگر سرعت بالا انجام می شود.هنگامی که به عنوان خروجی PWM  سازمان یافته میشود،یک خروجی با دوره ی ثابت به همراه چرخه ی کار تغییر پذیر به منظور کنترل سرعت موتور،موقعیت سوپاپ ویا چرخه ی کار یک المنت گرمایی فراهم می شود.

بلوک های تابعی حرکت آزاد PLC

SIMATIC S7-1200  توانایی پشتیبانی کنترل حلقه باز سرعت و موقعیت استپر موتورها و سرو درایوها (Servo drives) را داراست.این قابلیت به آسانی با استفاده از یک ماژول تکنولوژی محور در کنار بلوک های تابعی حرکت آزاد PLC  که به صورت بین المللی پذیرفته شده اند ودر داخل سیستم مهندسی SIMATIC STEP 7 Basic  قرار دارند،قابل استفاده می باشد.حرکات مطلق،نسبی و حرکات شتابی نیز علاوه بر کارکرد های درونی در مد دستی نیز پشتیبانی می شوند.

پنل کنترلی راه اندازنده ی Drive

پنل کنترلی راه اندازنده ی drive  که در داخل سیستم مهندسی SIMATIC STEP 7 Basic  قرار گرفته ،شروع به کار و راه اندازی موتور های جا به جا شونده و servo drives  را آسان می کند.هم چنین این پنل، کنترل دستی و اتوماتیک محور منفرد حرکت را انجام داده و به علاوه اطلاعات آنلاین و اطلاعات مربوط به تشخیص در پزشکی را فراهم می آورد.

متن کنار شکل:تکنولوژی یکپارچه به منظور شمارش و اندازه گیری،کنترل حلقه باز و کنترل حرکت؛SIMATIC S7-1200  را به دستگاهی کاملاً چند منظوره برای بسیاری از امور اتوماسیون تبدیل میکند.

 

 

کاربرد PID  برای کنترل حلقه بسته

SIMATIC S7-1200  تا 16 حلقه ی کنترل PID  را برای امور ساده ی کنترل پروسه پشتیبانی می کند.این حلقه های کنترل به آسانی با استفاده از کنترلر PID  پیکربندی تکنولوژیکی  شده و با ویرایش گر های پشتبانی کننده ای که در داخل سیستم مهندسی SIMATIC STEP 7 Basic  تعبیه شده اند، سازمان یافته میشوند.به علاوه،SIMATIC S7-1200  قابلیت تنظیم اتوماتیک فاکتورهای مختلف PID   مانند ضریب گین، زمان انتگرالی و زمان دیفرانسیلی را داراست.

پنل کنترلی راه اندازنده ی PID  

پنل کنترلی راه اندازنده ی PID  که در  SIMATIC STEP 7 Basic  قرار دارد،پروسه ی تنظیم حلقه را آسان میکند.این پنل قابلیت های تنظیم اتوماتیک و کنترل دستی را برای یک حلقه ی کنترل منفرد بوجود آورده و هم چنین نمایی از جهت حرکت پروسه ی تنظیم را فراهم می آورد.

متن کنار شکل:تیون کردن حلقه های کنترل PID  سریع و دقیق است و با استفاده از پنل کنترلی راه اندازنده که در SIMATIC STEP 7 Basic  تعبیه شده،انجام میگیرد.

 

 

SIMATIC HMI Basic  :پنل هایی با کیفیت بالا در قیمت هایی جذاب  

SIMATIC HMI Basic Panels  به منظور کارایی یکپارچه با کنترلر SIMATIC S7-1200  طراحی شده است.

SIMATIC HMI Basic Panels  جدید برای کارهای  فشرده شده راه حلی را ارائه می کند که با نیاز های معین تجسم شما با استفاده از عملکرد و کاربردی بهبود یافته،ابعاد مختلف صفحه نمایش و قابلیت جایگذاری برای به روز رسانی های ساده، منطبق می شود.

 

عملکرد و کاربردی بهبود یافته

SIMATIC S7-1200  به گونه ای عالی با SIMATIC HMI Basic Panels  هماهنگ شده تا نمایش ساده و امکانات کنترل برای امور فشرده شده ی اتوماسیون فراهم آید. با وجود ارتباط و یکپارچگی یک دست میان کنترلر و نرم افزار مهندسی HMI ،SIMATIC STEP 7 Basic  و SIMATIC WinCC Basic،در کوتاه ترین زمان بهترین راه حل به همراه عالی ترین نتیجه بدست می آید.

صفحه نمایش لمسی و دکمه ای

SIMATIC HMI Basic Panels  جدید شامل یک صفحه نمایش لمسی برای عمل بی واسطه و مستقیم است. جدا از کار روی صفحه نمایش های 6،4 و 10 اینچی ،پنل ها دارای دکمه هایی که کاملاً قابل برنامه ریزی هستند و بازخوردی لمسی دارند می باشد. هم چنین دستگاهی با صفحه نمایش 15 اینچی برای مواردی که مانیتورینگ به صفحه ی بزرگتری نیاز دارد موجود می باشد.با وجود درجه حفاظتی IP65  ، SIMATIC HMI Basic Panels  برای استفاده در محیط های خشن صنعتی مناسب می باشند.

 

کاربرد های استاندارد بی شمار برای انجام امورمهندسی اتوماسیون فشرده

رابط PROFINET

هر یک از SIMATIC HMI Basic Panels  دارای یک رابط یکپارچه PROFINET  است.این قابلیت ارتباط با کنترلر و انتقال پارامتر های ساخته شده را ساده و سازمان دهی اطلاعات را مقدور می سازد.رابط PROFINET  نهادینه شده در کنترلر SIMATIC S7-1200  ارتباط متقابل میان کنترلر و SIMATIC HMI Basic Panels  را آسان و قابل اعتماد می سازد.

طراحی جمع و جور و با استحکام

با وجود درجه حفاظتی IP65  ،SIMATIC HMI Basic Panels  برای استفاده در محیط های خشن صنعتی بسیار مناسب می باشد.دارا بودن ابعاد نصب متراکم باعث مناسب بودن آنها برای  انجام اموری که فضا برایشان محدود است ، می شود.برای اموری که فضا برای انجامشان بسیار محدود است،جایگزین های 4 و یا 6 اینچی می توانند در محل مناسب نصب و راه اندازی شوند.

کارکرد ها

همه ی SIMATIC HMI Basic Panel ها مجهز به گستره ی کاملی از کارکرد های مختلف همچون سیستم های ثبت کننده ی هشدار،مدیریت دستورالعمل،نمایش ترند و گرافیک های برداری هستند.یک کتابخانه ی قابل فهم به همراه گرافیک ها و اشیای گوناگون در داخل سیستم مهندسی فراهم شده است. طبقه بندی کاربر نیز با توجه به نیاز های گوناگون صنایع در دسترس می باشد، برای مثال تأیید و تصدیق کاربر با استفاده از ID  و پسوورد.

کاربرد جهانی

با وجود گواهی نامه های گوناگون و رعایت هنجار ها و قوانین مختلف، سازمان دهی اطلاعات در حداکثر 32 زبان و پشتیبانی فونت های آسیایی و سیریلیک،SIMATIC HMI Basic Panels  کاملاً متناسب برای تقاضایی جهانی می باشد.در هنگام عمل،تا حد اکثر 5 زبان قابل دسترس و و قابل تغییر به صورت آنلاین می باشد. علاوه بر این گرافیک هایی که به زبان وابسته اند قادر به پشتیبانی عمل بی واسطه هستند.

متن کنار شکل:SIMATIC HMI Basic Panels  جدید به همراه رابط یکپارچهPROFINET  باعث مانیتورینگ آسان و راحت ماشین ها و پروسه ها برای کاربر می شود این قابلیت یک قسمت ضروری از تأثیر متقابل با SIMATIC S7-1200   است.

 

صفحه نمایش و گرافیک ها

SIMATIC HMI Basic Panels  دارای یک صفحه نمایش استاندارد لمسی برای عمل بدون واسطه هستند.استفاده از صفحه نمایش ها با قابلیت های گرافیکی بالا امکاناتی کاملاً جدید را برای مانیتورینگ ایجاد نموده است: گرافیک های برداری ،نمایش نمودار های ترند و چارت، متون،عکس های الکترونیکی و فیلدهای I/O  باعث ایجاد صفحه نمایشی کاملاً سامان یافته و آشنا برای کاربر می شود.

کلید های کاربردی

جدا از قابلیت صفحه نمایش لمسی،SIMATIC HMI Basic Panels  در سایز های 6،4 و 10 اینچی به صورت منفرد دارای دکمه های کاربردی و قابل تنظیم هستند. این بدین معناست که قابلیت های منفرد ممکن است بر مبنای صفحه نمایش انتخاب شده سازمان یابی شوند. کارکرد های اضافی  و اعتماد عملی با استفاده از از بازخورد های لمسی که توسط این دکمه های کاربردی فراهم شده،تضمین می شوند.

متن کنار شکل:SIMATIC HMI Basic Panels   به راحتی قابل پیکربندی با SIMATIC WinCC Basic  که در سیستم مهندسی SIMATIC STEP 7 Basic  انسجام یافته، می باشند.

 

 

یک نرم افزار تمام آن چیزی است که شما برای وظایف پایه ای در امور گوناگون نیاز دارید.

SIMATIC STEP 7 Basic  به منظور استفاده ی آسان ،یادگیری آسان و بی واسطه بودن طراحی شده است. این برای شما بیش ترین کارایی در مهندسی را فراهم می کند. قابلیت های هوشمند هم چون ویرایش گرهایی که به صورت بی واسطه  کار می کنند، قابلیت drag and drop  و هم چنین ابزار IntelliSense  به آسانی به شما اجازه می دهد که با سرعت بیشتری مهندسی کنید. این معماری جدید نرم افزار از یک منبع پایدار برای خلاقیت های آینده نشأت می گیرد.Siemens  سالهای سال تجربه را در توسعه ی نرم افزار داراست و بنابراین SIMATIC STEP 7 Basic  را به صورتی کاملاً متناسب با نیازهای آینده طراحی کرده است.

 

ساختار مهندسی مشترک

SIMATIC STEP 7 Basic ،مشتمل بر SIMATIC WinCC Basic  ،دارای ویرایش گر های هوشمند با قابلیت عملکرد درونی و هدایت شده به سوی انجام وظیفه می باشد که این قابلیت ها آن را قادر می سازد تا به عنوان یک ساختار مهندسی رایج برای برنامه سازی کنترلرهای SIMATIC S7-1200  و ساماندهی SIMATIC HMI Basic Panels  عمل کند.

سیستم مهندسی یکپارچه و جدید SIMATIC STEP 7 Basic  به شما توانمندی های مهندسی سریع را برای برنامه نویسی و راه اندازی راه حل های اتوماسیون ارائه می نماید.

پشتیبانی کردن کاربر های اولیه و کم تجربه تا حرفه ای ها

با استفاده از SIMATIC STEP 7 Basic  ،هر استفاده ای ضمانت شده است، هرچند شما یک تازه کار در امور مهندسی باشید و یا اینکه سال ها در این راه باشید. مهندسی برای فراگیری و استفاده ی تازه کار ها آسان، و برای حرفه ای ها سریع و کارآمد  است.

کاربر های گوناگون ممکن است از دو گونه ی متفاوت از نماها استفاده کنند،که به بهترین شکل با آنها تطابق داشته باشند.

با استفاده از نمای ورودی،شما تمامی کار ها برای یک پروژه ی اتوماسیون را در یک نگاه میابید.این بدین معناست که تازه کار ها بوسیله ی یک راهنمای کاربر هدایت شده و ویرایش گر های پیشنهاد دهنده که کاملاً متناسب با امور اتوماسیون است ، پشتیبانی می شوند. هنگامی که از نمای پروژه استفاده شود،تمام پروژه ی شما به صورت طبقه بندی شده در درخت پروژه ساخته می شود که این امر دسترسی سریع و بی واسطه به تمامی کاربرها،پارامتر ها و اطلاعات پروژه را باعث شده و مهندسی شی ء گرا را تضمین می کند.  چه تازه کار ها و چه حرفه ای ها قادر خواهند بود تا امور مهندسی را سریع و به صورتی کارآمد حل کنند.