ثبت نام کنید ورود کاربران

ورود کاربران

نام کاربری
رمز ورود
مرا بخاطر داشته باش

ثبت نام

سیمی نصر ماد
نام
نام کاربری
رمز ورود
تایید رمز عبور
ایمیل
تایید ایمیل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ترجمه متون:

بیشترین بازدهی ساختار بندی برای تمام کاربردهای HMI سطح ماشین

SIMATIC WinCC در پرتال اتوماسیون تمام مجتمع و یکپارچه (TIA Portal)

 

چهارچوب مهندسی یکپارچه برای تمامی وظایف اتوماسیون

پرتال اتوماسیون تمام یکپارچه

به کمک پرتال اتوماسیون تمام یکپارچه (TIA Portal) می توانید از یک محیط یکنواخت برای برنامه نویسی و پیکربندی سخت افزاری، مانیتورینگ و نیز راه حل های راه اندازی درایو بهره ببرید. این چهارچوب مهندسی یکپارچه می تواند استانداردهای بهره وری جدیدی را برای اجرای راه کارهای اتوماسیون در تمامی بخش ها در سطح جهان ارائه نماید.

خلاقانه، کارآمد، ثابت شده

TIA Portal با دارا بودن ویژگی های مهمی همچون: واسط کاربری خلاقانه، جهت یابی کارآمد و نیز تکنولوژی ثابت شده می تواند نو آوری های جدیدی را در بسیاری از زمینه های مختلف پیشنهاد نماید. این مزیت های چندگانه موجب تسهیل در مینیممم سازی زمان مهندسی، هزینه ها و مخارج در زمینه ی توسعه، نصب و راه اندازی و نیز نگهداری و گسترش سیستم های اتوماسیون می گردد.

طراحی ویرایش گرهای نرم افزاری TIA Portal بر مبنای لایه های متصل به هم و نیز مفهوم جهت یابی هم در پیکربندی سخت افزاری و هم در برنامه نویسی کنترل کننده های منطقی و یا پارامتر دهی مبدل فرکانسی و یا طراحی صفحات HMI (مانیتورینگ) می باشد. هر کدام از این محیط ها می توانند به ویژگی های طراحی ویرایش گر یکسان برای زمان بندی هدف و صرفه جویی در هزینه بپردازد. توابع، کتابخانه ها و سایر ویژگی ها به طور اتوماتیک و به روش بسیار خلاقانه ای ارائه گردیده اند که با عملیات موجود منطبق می باشند. به علاوه، سوئیچ کردن بین ویرایش گرها به دلیل قابلیت drag و drop هوشمندانه و نیز کاملا اتوماتیک بوده و بسیاری از ویژگی های دیگر بسیار آسان می باشد. این ویژگیها سبب شده تا مهندسی یک سیستم اتوماسیون کامل به جای مولفه های فردی تسهیل گردد.

تعریف دوباره ی مهندسی HMI

SIMATIC WinCC(TIA Portal)

TIA Portal  برای اولین بار سیستم های مهندسی را برای وظایف مختلف اتوماسیون ها با یکدیگر ترکیب نمود. یک چهارچوب متصل، واسط یکنواخت و نیز ساختار بندی یکسان از وظایف اتوماسیون قابل قیاس موجب شده تا زمان آشنایی با آن مینیمم گردیده و با مقدار قابل تشخیص بالایی همراه باشد.

پردازش جزئیات برای ماکزیمم سازی بهره وری مهندسی

تمامی ویرایش گرهای نرم افزاری به خصیصه بندی یک لایه متصل و نیز مفهوم جهت یابی به منظور اطمینان از عملیات صرفه جویی درهزینه و زمان در TIA Portal می پردازد. به علاوه، ویزاردهای هوشمند موجود به پشتیبانی کاربر برای وظایف عادی روزانه و نیز تضمین نتایج سطح اول درمینینمم سازی زمان خواهد پرداخت.

تمامی اجزای پیکربندی موجود می تواند در یک کتابخانه ذخیره گردد. این مسئله به بلوک های مجزا و نیز صفحات ومتغیرهای کامل نیز وارد میگردد. Faceplateها میتوانند از طریق اجزای تصویر ساده برای یک مشتری یا یک پروژه به طریق ویژه ای کامپایل گردد. تغییرات faceplate ها می تواند به طورمرکزی از طریق تعریف بلوک ها تحت تاثیر قرار بگیرد.

قابلیت مقیاس بندی از پنل های پایه به سیستم های چند کاربره

WinCC (TIA Portal) سیستم مهندسی یکپارچه ای راپیشنهاد می کند که می تواند برای ساختارهای مبتنی برنرم افزار از قطعات گوناگون HMI ازپنلهای پایه تا کاربردهای چند کاربره مورداستفاده قرار گیرد. به ویژه ازنقطه نظرمهندسی WinCC (TIA Portal) مزیتهای بسیاری را فراهم می آورد. ویرایشگرهای مبتنی برGrid، نمایش متغیرهای شی گرا و نیز صفحه نمایش مقادیر متغیرها و پیام های خطا و تگ های آرشیوبندی شده، توابع سیستمی ساده و comfortable موجب اطمینان از ماکزیمم  بهره وری مهندسی برای کاربردهای HMI میگردد.

واسط کاربری خودآموز با سهولت بالا

ویرایشگرهایی که وظایف ساختاربندی و پردازش در آنها کاملا مطابق با تکنولوژیهای ویندوز میباشد، پایه های اصلی برای مفاهیم اجرایی خودآموز WinCC رافراهم آورد. تعبیه ویرایش گرهای گوناگون دریک محیط کاری مشترک موجب گردیده تا اطمینان لازم از دسترسی به موقع به تمامی داده ها به کاربر و نیز پشتیبانی داده های پروژه درتمامی زمانها فراهم باشد.

محافظت از سرمایه گذاری درطول جابه جایی

از آنجایی که WinCC(TIA Portal)تمامی پروژه های ورژنهای WinCC flexible 2008 SP2 و SP3 و نیز WinCC V7.0 SP3 راپشتیبانی میکند، تمامی سرمایه گذاری های گذشته به طور بهینه ای محافظت گردیده اند.

 

زمان اجرای SIMATIC WinCC

شفافیت بالا برای تولید

تمامی توابع HMI موجود onboard می باشد.

توابع HMI صنعتی استاندارد میتواند بخشی ازتجهیزات پایه سیستم را شکل دهد:

 • عملکردسیستم یاماشین از طریق یک واسط کاربر قابل تنظیم شخصی ، به عنوان نمونه با دکمه ها، سوئیچ ها و اسلایدرها
 • مانیتورینگ فرآیند جریان کار و وضعیت ها با گرافیک های دینامیکی، چارت های ستونی و نیز ابزارهای نشانگر.
 • سیگنالینگ وتاییدیه رویدادها
 • آرشیوبندی مقادیر اندازه گیری شده و پیغام ها
 • Logging فرآیند کنونی ونیزداده های آرشیوبندی شده ی به دست آمده
 • نظارت صحیح مربوط به دسترسی و کاربر

 

WinCC Runtime با ورژن های مستقل برای بسترهای PC :

 • SIMATIC WinCC Runtime Advanced  کاربردهایی باعملیات مبتنی بر کامپیوتر و مانیتورینگ را پوشش میدهد که به عنوان راه حل هایی برای سیستم های تک کاربره درسطوح ماشین میتواند مورد استفاده قرار گیرد.
 • SIMATIC WinCC Runtime Professional نیز جهت مانیتورینگ مبتنی بر کامپیوتر یا سیستم SCADA برای مانیتورینگ و اجرای فرآیندها، گردش کاری تولید، ماشین ها و سیستم ها در تمام صنایع می باشد.

 

انتخاب های چندگانه

قابلیت زمان اجرای طراحی

راهکارهای مبتنی بر SIMATIC Panel ها و SIMATIC PC-based HMI ها به همراه WinCC Runtime Advanced و WinCC Runtime Professional تمامی توابع مهم را برای اجراو مانیتورنمودن ماشین ها یاسیستمها دربر می گیرد.

سرور WinCC / کاربر  WinCC

 • به منظور اجرای هماهنگ یک یا چند اپراتور و مکان های مانیتورینگ در سیستم های اتوماسیون شبکه بندی شده.

هدایتگرهای تحت وب WinCC

 • به منظور اجرای سیستم و نیز مانیتور کردن از طریق اینترنت / اینترانت یا از طریق LAN بدون امکان تغییرات در پروژه WinCC

WinCC Recipes (در قدیم: آرشیوهای کاربر)

 • به منظورمدیریت (ذخیره سازی، بارگذاری و نیز بازیابی)از recipes ها (ماشین های دارای ارتباط داخلی و تولید داده) که می توانند به کنترل البته در یک مسیر متمرکز شده ای انتقال پیدا نمایند.

WinCC Logging ( در قدیم : آرشیوبندی)

 • به منظور آرشیوبندی مقادیر پردازش و پیام ها برای تحلیل اجرای جزئیات از طریق فرآیندها

WinCC data Monitor

 • به منظور نمایش، تحلیل، ارزیابی و نیز توزیع حالت فرآیند جاری و نیز پیام ها و داده های گذشته از طریق پایگاه داده ی فرآیند ها

SIMATIC B.Data

 • مدیریت انرژی خنثی برای بخش ها و ماژول ها و نیز سیستمهای اجرایی اطلاعاتی برای بخشهای صنعتی

WinCC Audit

 • ضبط عملیات در یک دنباله حسابرسی، امضای الکترونیکی برای محصولات مهم، عملیات کاربر مرتبط و پشتیبانی کاربر برای انطباق با نیازهای کیفی ویژه.

WinCC Sm@rtServer

 • راهکار قابل انعطاف برای دسترسی مستقل از مکان به سیستم های HMI به مانند ماشین ها و سیستم ها برای نگهداری از راه دور سیستم ها و ماشین ها از طریق اینترنت و اینترانت.

 

انتخاب نخست برای مهندسی کارآمد

مرور و برجستگی ها

SIMATIC WinCC (TIA Portal) یک سیستم مهندسی یکپارچه با دسترسی عالی برای سیماتیک پنل های جاری و سیستم های کامپیوتری در نظر گرفته است. بعلاوه، شامل نرم افزار مانیتورینگ Runtime مبتنی بر کامپیوتر برای راهکارهای چند کاربره و تک کاربره میباشد.

WinCC (TIA Portal) به طور بهینه قادراست تا شبکه بین قطعات HMI مختلف و کنترلرهای S7-1500 را پشتیبانی نماید. به خاطریکپارچگیSTEP 7 و WinCC در TIA Portal ، آدرس دهی سیمبلها  در S7-1500 می تواند به سادگی در HMI مورد استفاده قرار گیرد. به علاوه، سیستم هشدار جدید و مفهوم عیب یابی ازکنترلرهای S7-1500 برای قطعات HMI  در WinCC  (TIA Portal) پشتیبانی گردیده است.

 • مقیاس پذیری از Basic Panels به سیستم های چند کاربره
 • پشتیبانی بهینه از کنترلرهای جدید SIMATIC S7-1500
 • واسط کاربری خودآموز و خلاقانه با بیشترین سطح رضایت
 • آرشیوبندی داده ها و سیمبل های یکپارچه
 • تقابل کامل بین کنترلر و HMI در یک محیط کاری مشترک
 • عیب یابی سیستم با عضو یکپارچه
 • مفهوم جامعی از کتابخانه
 • ویرایش ساده ی پروژه های با ورژن های مهندسی مختلف
 • محافظت از سرمایه از طریق جابه جایی ها

 

WinCC Server و WinCC Client برای اسمبلی کردن سیستم Client/Server با کارایی بالا: اپراتورهای هماهنگ شده ی چندگانه و جایگاه های مانیتورینگ می تواند در یک اسمبلی متصل با سیستم های اتوماسیون شبکه مورد استفاده قرار گیرد.

WinCC WebNavigator برای عملکرد سیستم و مانیتورینگ آن از طریق اینترنت و اینترانت هماهنگ یا خطوط LAN

 

HMIهای قابل مقیاس بندی

نرم افزار SIMATIC WinCC مهندسی

نرم افزار مهندسی WinCCابزارهای خلاقانه ای را برای یکپارچه  سازی تمامی اپراتور پنلهای SIMATIC HMI فراهم می آورد.این امر در بسیاری از ورژن ها موجود می باشد که تفکیک شده بر اساس افزایش سطح قیمت وعملکرد می باشند. تمامی ورژن های موجود بر اساس محیط های مهندسی مشابهی طراحی گردیده اند و به طور بهینه ای برای کلاسهای مختلف HMI مورد تطبیق  می باشند.

بسته های نرم افزاری بالاترهمیشه ورژنهای پایین تر را پشتیبانی می کنند. بسته های Powerpack برای آپگرید شدن از WinCC Comfort به ورژن های بالاتر دردسترس میباشند که میتوانند راهکارهای هزینه ی بهینه را در زمانی که قابلیت اجرای بالا مورد نیاز است فراهم آورد.

License های زیر موجود می باشد:

 • WinCC Basic، که جهت پیکربندی SIMATIC HMI Basic Panel میباشد. همچنین پکیج WinCC Basic شامل SIMATIC STEP 7 Basic نیز میباشد.
 • WinCC Comfort، برای پیکربندی تمامی پنل های SIMATIC HMI به ویژه پنل های جدید SIMATIC HMI Comfort به همراه پنل های SIMATIC HMI Basic و نیز پنل های SIMATIC Mobile.
 • WinCC Advanced، برای پیکربندی راهکارهای تک کاربره مبتنی بر PC-based HMI
 • WinCC Professional، به منظور مانیتورینگ فرایند و کاربردهای SCADA

کارآمدی زمان اجرای مبتنی بر کامپیوتر برای راهکارهای تک کاربره و چند کاربره

کارآمدی زمان اجرا به تجهیزات پنلهای مورد استفاده کاربر (ظرفیت حافظه موجود، تعداد توابع کلیدی و ...) وابسته بوده و می تواند به وسیله بسته های ویژه اضافی گسترش داده شود.

License های زیر موجود می باشد:

 • WinCC Runtime Advanced  برای راهکارهای مبتنی بر PC-based HMI تک کاربره با

PowerTags: 128, 512, 2K, 4K

 • WinCC Runtime Professional برای کاربردهای چندکاربره SCADA با

 PowerTags: 128, 512, 2K, 4K, 8K, 64K